99 Bricks

99 Bricks Wizard Academy 1.0

Tetris w połączeniu z Jengą

Co otrzymamy, gdy połączymy trochę Tetrisa, Jengi i dodamy odrobinę magii? 99 Bricks Wizard Academy!

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Duża grywalność
  • Zaklęcia i uaktualnienia dodają grze charakteru
  • Ładne, kolorowe grafiki

Wady

  • Trudność gry może odstraszyć okazjonalnych graczy

Bardzo dobry
8

Co otrzymamy, gdy połączymy trochę Tetrisa, Jengi i dodamy odrobinę magii? 99 Bricks Wizard Academy!

Zabawa z fizyką

Podstawowym celem 99 Bricks Wizard Academy jest zbudowanie jak najwyższej wieży. Można to zrobić poprzez umiejętne sterowanie spadającymi klockami w celu utworzenia stałej konstrukcji. Jeśli klocek ci upadnie, wtedy tracisz życie. Po trzech takich sytuacjach kończysz grę i dostajesz informację, jak wysoką wieżę udało ci się wykonać.

Całość wydaje się dość prosta, jednak 99 Bricks Wizard Academy potrafi zmusić nas do wytężonego myślenia. Wieża mocno się chwieje i z każdym klockiem ciężej jest ją utrzymać. Są też momenty, w których zostaje na nas rzucone zaklęcie mające uczynić naszą pracę jeszcze trudniejszą. Pojawiają się wtedy atakujące i wirujące klocki. W takiej sytuacji o utratę wieży nie trudno.

Gracza przy 99 Bricks Wizard Academy podtrzymują także kolejne wyzwania oraz możliwość dokupienia specjalnych zaklęć i udoskonaleń pozwalających na ciekawszą rozgrywkę. Dzięki nim będzie można łączyć klocki w grupy lub utrzymywać je dłużej w powietrzu.

W całej 99 Bricks Wizard Academy jest jeszcze dużo więcej opcji do uzyskania poprzez mikropłatności, jednak nie są one niezbędne do kontynuowania zabawy, mimo że czasami bardzo pomagają w uzyskaniu dobrego wyniku.

Klocki w ruch

Sterowanie w grze jest całkiem wygodne, szczególnie jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do Tetrisa. Aby obrócić spadający klocek, należy dotknąć go na ekranie. Możemy też przyspieszyć jego spadek, przesuwając go palcem w dół.

99 Bricks Wizard Academy posiada jeszcze swój miniprzewodnik, który pokazuje szerokość lądowania klocka na podstawie wybranego położenia. Jednak nie ukazuje on dokładnie miejsca, jakie zajmie ów klocek, co mogłoby znacznie uprościć 99 Bricks Wizard Academy. Czasami bowiem gra jest zbyt irytująca i za trudna.

Dużo radości

Mimo że grafiki nie powalają, to 99 Bricks Wizard Academy cieszy oko kolorową i utrzymaną w wesołym tonie oprawą. Ciekawa muzyka w tle idealnie komponuje się ze stylem wykonania gry.

Stare zasady, nowy charakter

99 Bricks Wizard Academy nie jest kolejnym nudnym klonem tetrisa. To ciekawe połączenie, w które gra się bardzo przyjemnie. Jednak jeśli nie czujesz chęć lekkiego pogłówkowania, może być dla Ciebie zbyt frustrująca, gdyż wieżę nie tak łatwo jest utrzymać w całości.

99 Bricks

Download

99 Bricks Wizard Academy 1.0

Opinie użytkowników o 99 Bricks